rabiasindhu8
rabiasindhu8 rabiasindhu8
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Plz help!

What is the unit cost for 3 lbs. of apples for $7.40? Round to the nearest cent.

Respuesta :

flxzktmz
flxzktmz flxzktmz
  • 03-12-2020

Answer:

answer is 2.47

Answer Link

Otras preguntas

What was the end result of the Vietnam war? A.the united states stayed and defeated the Vietcong rebels B.the united states stayed and was defeated by viencong
Solve for all values of q that satisfy the equation √(3q+7) = q+3
1. Which segment of the hypotenuse is adjacent to Line AB 3. Which similarity statement is true? 4. What is the value of x? 5. What is the value of x in the
____ wrote on the fabric of the human body, which presented a careful and accurate examination of human anatomy. a. shakespeare c. william harvey b. andreas
which of the following best describes terms that have the same degree and the same radicand? a. like rational terms b. Like polynomial terms c. Like radical ter
what does it mean to have a predisposition for a specific disease or condition?
Iafp is mainly interested in protecting the _____ food supply. local state national global
72, 83, 85, 88, 92 what is the mode, average and median
Which of the following is true about measles and chicken pox? a. they are both caused by bacteria. b. they are both caused by a virus. c. they have been elim
During the first four days after conception, the zygote undergoes rapid cell divisions and becomes multicellular. What is this cell division called?