jperez1781 jperez1781
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

help Plzz!!!!!!!!!!!!!

help Plzz class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2020

Answer:

$0.27

Step-by-step explanation:

Dividing 3.78 and 14 would get you 0.27 which is the unit price per tangerine.

Answer Link
aryy48
aryy48 aryy48
  • 03-12-2020
$0.27
Is the right answer
Answer Link

Otras preguntas

What does the title Shi Hangdi mean?
When a teacher uses a fixed interval schedule for quizzes (e.g., every friday), this usually encourages students to _____?
Two bowling alleys,Place Bowl and Raymond's Bowl,offer different special weekend bowling deals. Both alleys charge a fee per game played and a one-time fee for
Im doing my history homework and I can't seem to find the question "List and describe 4 weapons introduced in World War 1 and effectivness and how they were use
Please help me answer this & if you could explain the process it would help a lot x = 4 7 9
How to find the surface area of the open net
2, 3, 6, 8, . . . is an example of an infinite alternating series. True False
An article in CQ Researcher states, "more than 111 million Americans use mobile phones—more than one-third of the population." Why is this piece of evidence not
Who was the top leader in the land with the feudal system?
Explain the following terms: positive slope, negative slope, x-intercept, y-intercept << Read Less