rosalindat2008 rosalindat2008
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

What expression can be used to determine the total cost of buying g pounds of granola for $3.45
per pound and f pounds of flour for $0.62 per pound?

Respuesta :

jace7000
jace7000 jace7000
  • 02-12-2020

Answer:

c if you are on edge I took the test

Answer Link

Otras preguntas

Determine the solution for 72 = 3(5b − 1). b = 3.5 b = 4.6 b = 5 b = 14.2
1+0.9+0.08+0.001 Somebody can help me please
List 1 inherited trait that is ONLY based on genetics and is NOT affected by the environment in any way.
DONT delete my question or else!!! AM i a awful person??
Im struggling with these 2 problems
Any gîrls here interested in zööm
True or false everyone in the colonies could vote
What is the term for the type of venation seen on a ginkgo tree? Help meeeee
Jocelyn complied data on the number of hours students work per week the summer after senior year. The minimum number of hours is the distribution was 23. The ra
Any gîrls here free to talk