Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

can u pls help me with this question ​

can u pls help me with this question class=

Respuesta :

Sydney1727 Sydney1727
  • 02-12-2020

Answer:

$147 dollars

Step-by-step explanation:

if there are 12 students going and it's 36.75 for 3 students. 12 divided by 4 is 3 so you need to multiply the amount of money you have by 4 hope that helped ^^

Answer Link

Otras preguntas

Three major themes of boewulf
What kind of birthday art should I do my lesson plan? Think deep cause the theme is birthdays
Which sentence BEST concludes Kanita’s paragraph ?
Which of the following titles would accurately label the chart above? A. Social dilemmas B. Political conflicts C. Economic downturns D. Environmental concerns
im terrible with graphs help me out...but explain it cuz im a math inclined typa person sooo.......idek just help i guess?
Write a word problem for each expression 5+(4-1)
1. what is the plural form of libro? a. libros** b. libroes c. libroces d. libriones 2. what is the plural form of la television? a. la televisions b. los tel
traditional artists in what area of the world often use INKS as a painting medium?
Specialty t shirts are being sold online for $30 each plus a one time handling fee of $2.75. The total cost is a function of the number of t shirts bought. What
This Civil War general said that Loreta Velazques made up much of her book: A) Jubal Early B) Stonewall Jackson C) Irvin McDowell D) PGT Beauregard