giarinkus giarinkus
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

if you can buy 3 loaves of bread for $5 how many loaves can you buy for $12

Respuesta :

emilycox148
emilycox148 emilycox148
  • 01-12-2020

Answer:

You can buy 6 because it cost 2.50 for 1 loaf

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Can Somebody Solve This Equation ?
Please Please Please Help Me Write the expressions as a product: x^3–y^6 a
the exterior angles of a triangle are in the ratio of 4:5:6. What is the least interior angle
25% in a fraction and decimal
The Spanish club held a car wash to raise money. The equation y equals 5 x represents the amount of money y club members made for washing X cars. Identify the c
WILL GIVE BRAINLIST 40 POINTS! :)
Richard Wagner composed a unique style of opera.
When thinking about your self-awareness and what kind of personality you have, what is a trait you should reflect on?
9-3(-7 -8d) how do you do this problem
Enter a balanced nuclear equation for the alpha decay of astatine-217