nickaaron28393
nickaaron28393 nickaaron28393
  • 01-12-2020
  • Spanish
contestada

5 pounds of apples cost $12. At this price, how much do 3 pounds of apple cost? Show your work using proportion or ratio table.

Respuesta :

renteria53 renteria53
  • 01-12-2020
What does this have to do with Spanish?
Answer Link

Otras preguntas

75 square feet of tile for $126 What is the unit rate
a stack of 500 sheets of paper is 1.875 inches tall. Diego guess that each piece of paper and 0.015 inches thick. Explain how you know Diego is incorrect.
an artificial substitute for a diseased or missing body part
I am having trouble understanding square roots . help please[tex] \sqrt{81.49 \\ [/tex]
On january 1, 2014, ryan company paid the premium on a four-year insurance policy in the amount of $6,400. at that time, the full amount paid was recorded as pr
In which sentence ia the word place used as a predicate nominative
The price of a cup of coffee has dropped to$2.15 today. Yesterday's price was $2.50. Find the percentage decrease. Round your answer to the nearest tenth of a p
Can someone help me with this
What's the answer to tripling the greater of the two consecutive even integers gives the same result as subtracting 10 from the lesser even integer. what are th
If pseudo means “false”, and nym means “name”, what is pseudonym?