kittyqueen887
kittyqueen887 kittyqueen887
  • 01-12-2020
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice?

Respuesta :

erickachantalb erickachantalb
  • 01-12-2020

Answer:

0.165

Step-by-step explanation:

so i just divied 18 into 2.97

i dont know how right this is

Answer Link

Otras preguntas

A bag contains yellow marbles and blue marbles, 46 in total. The number of yellow marbles is 1 more than 4 times the number of blues marbles. How many yellow ma
Use the present tense of the verbs and input the correct direct object in front of the verb. ( I read it. - Yo lo leo.) (f.) is femenine and (m.) is masculine.
What is the SI unit of distance ?
What is the West Bank? Why is this area significant?
I will MAKE THE PERSON BRAINIEST IF THEY CAN HELP ME All of the following are relate to the European Union today EXCEPT: a There has been decrease in trade bet
Write the recursive formula for the geometric sequence a1=-2, a2=8, a3=-32
The growth of a plant in response to light is called? Please help fast! First answer gets brainliest!!!
Name of the largest city that was hit by a hurricane
How has television contributed to a “gap” in America? A) People are watching different television shows. B) Schools will only teach certain television shows. C)
answer my question please and i will mark you as brainliest i promise