garcimei
garcimei garcimei
  • 04-11-2020
  • Mathematics
contestada

10 apples for $3.50. How much is the cost per apple? *

Respuesta :

ohloljo ohloljo
  • 04-11-2020

Answer:

$0.35

Step-by-step explanation:

3.50÷10=0.35

Answer Link
tomatofishhh
tomatofishhh tomatofishhh
  • 04-11-2020
35 cents per apple
10x.35=3.50
Answer Link

Otras preguntas

The classes Person and Airplane shall have the property to print information about themselves on a printer. Draw class and interaction diagrams
According to the graph, what is the factorization of x² - 5x+6? OA. (x-3)(x+2) OB. (x+3)(x-2) OC. (x+3)(x+2) OD. (x-3)(x-2) y xẻ 5Xtộ
What should you do before creating a research question for a presentation? Check all that apply. create an outline to organize my ideas pick the right font for
Interesting setting for superheroes .Why this setting is interesting?(A lot of different settings 5-20.)
The length of a picture is 18.25 inches shorter than twice the width. If the perimeter of the picture is 119.5 inches, find its dimensions.
Some one asked a legitimate health question and it got erased
Rachel Carson: Everywhere was a shadow of death. The farmers spoke of much illness among their families. In the town the doctors had become more and more puzzle
5w-8x+20y+6z Term: Coefficient:
The proportional relationship between two variables, y and z, is represented by y = 11/2z. What is the constant of proportionality from z to y?
how do you solve this pls