Samanthafrazier0403
Samanthafrazier0403 Samanthafrazier0403
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

Cans of corn are on sale at 10 for $4. What is the cost of 15 cans

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-11-2020

Answer:$6

10*1.5=15

4*1.5=6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you say I was born in the Philippines in Spanish
What is the meaning of Pangaea
what is the prefix of enactment?
Type of picture Paul Revere made of the Boston massacre?
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d
What is the property, transformation, or simplification used in each step of this problem?    x-7=34
How did New England's physical geography help the growth of industries?
Why did populations soar between 1800 and 1900?
Explain why the railroads were not built in a straight line from east to west.
how does the carbon cycle work in the desert