pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

what was the monroe doctrine?
write a summary where you give the name of the biome you live in do research on your biome
54 decreased by twice a number
What type of sound device is most appropriate in lines 1-4 of Lewis carolls poem jabberwocky
what is the quotient of a number a and a number c
If 3.0 newtons are required to lift a carton 12 meters, how much work is done
Some symptoms of the flu are similar to the common cold, but not as bad. true or false.
Which of these federal policy agencies as part of the US department of the treasure
What's figurative language
what was the monroe doctrine?