ifnvutn ifnvutn
  • 02-11-2020
  • Chemistry
contestada

What is the mass of 1 atom?

Respuesta :

kateyw51 kateyw51
  • 05-11-2020

6.7 mass because 1 atom equals 6.3 but if u add 4 it would be 6.7

Answer Link

Otras preguntas

A 3-cup bottle of dish soap costs $5.28. What is the price per fluid ounce?
What is the next term in the sequence 1/2 1/6 1/18 1/54
And the stars never rise but I feel the bright eyes" contains which type of rhyme? slant end internal imperfect
Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate.
tastes bitter acid or base
packs of pickled peppers were reduced to 20% off their original price of $3.50. Today there’s an additional 10% off the reduced price. Find the new price for pa
y varies directly as x when x= 3 and y =12 find y when x =12
Alvin’s age is two times Elga’s age. The sum of their age is 60. What is Elga’s age?
Each muscle is wrapped in a ____________ a thin connective tissue that joins to the tendon
Manuel and Sonja are shopping for school supplies. Manuel is buying 5 notebooks and 3 pens at a cost of $21. Sonja is buying 6 notebooks and 5 pens at a cost of