Froad1 Froad1
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

please explain how you got the answer for this question,please

please explain how you got the answer for this questionplease class=

Respuesta :

ciarbaze13
ciarbaze13 ciarbaze13
  • 02-11-2020

Answer:

3/22.56 = 7.52

Step-by-step explanation:

Answer Link
jackvan20010312 jackvan20010312
  • 02-11-2020

Answer:

$7.52

Step-by-step explanation:

3lb=$22.56

to find the price for 1 lb, divide by 3

3lb/3=1lb

22.56/3=$7.52

Answer Link

Otras preguntas

This is iready diagnostic pls help me Everyone enjoyed listening to Rick tell clever stories. He had a special way of making people feel happy when they were s
Silva and Renate were given money in the ratio of 5 to 3. Silva's share was $60. How much did Renate receive
Can someone help me
How did the carbon atom get from land plants into the animal?
Select the correct answer. What is 2 divided bye 1/7 equal to? A.14 B. 7 C.7/2 D. 15/7 E. 2/7100 point and a lil some more( ;
Steve sang a song so bad it made 10 students laugh. Each of those 10 students made 10 other students laugh. If Steve was laughing at himself too, how many stude
giving away 50 points and a brainliest! Name the next shape - traingle,square,pentagon....
solve x²-10x-20=0 using completing the square
How often did you __________ (get/your back/massage)?
I WILL GIVE BRAINLIEST Giovanna owns a farm. She is going to randomly select one animal to present at the state fair. She has 6 pigs, 7 chickens, and 10 cows. W