adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

Can someone tell me the answer for 18-7÷0
The moon is about 240,000 miles from Earth period what is the distance written as a whole number multiplied by a power of 10
Two pounds of peaches at the farmers market cost $4.20.How much will 5 pounds cost?
For the fair the organizers ordered 32 rolls of tickets each roll of tickets has 100 tickets how many tickets were ordered in all?
Two pounds of peaches at the farmers market cost $4.20.How much will 5 pounds cost?
can some help me better to remember the map of Europe ?
The 10th and the 20th term of an arithmetic sequence are 10 and 40, respectively. Find its 100th term.
Write the number in two other forms: 0.632 --------- The example reads: 0.200 / 200 thousandths / 200 x 1/1000
25% of 88 is the same as what percent of 22? 1) 12 1/2% 2)40% 3) 50% 4) 100%
what is 1 20/32 as a decimal and percent?