bensjsjsjjssj bensjsjsjjssj
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peanut butter is selling $3.99 for a 23 ounce jar and $6.99 for a 60 ounce jar which size has the better (lower )cost per price per price ?

Respuesta :

lrc1416 lrc1416
  • 03-10-2020

Answer:

6.99 for a 60 ounce jar

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

When there is not enough oxygen, what is glucose converted to in animal cells?
Why did scholars and the general public alike refuse to accept Copernicus’s heliocentric model? HELPP
convert 6.35 grams of aluminum sulfate to moles​
The ratio in lowest terms of length to width for a rectangle with length 10 and width 4 is 5/2 . True False
Please help me urgent IM REALLY DESPARATE lolol
( − 2 7 ) ( 5 − 8 ) Please solve .
Sentado en su sillón de terciopelo verde, volvió al libro en la tranquilidad del estudio. Finalmente, ella se fue hacia el norte y él llegó hasta la casa del bo
A college-entrance exam is designed so that scores are normally distributed with a mean of 500 and a standard deviation of 100. Using the eight-part symmetry o
Please help out if you are any good with linear equations. Showing/explaining your work would be greatly appreciated!
Which religion was introduced in Japan by the Europeans? 1.christianity2. Buddhism 3. Hinduism 4. Islam