tmathesonm03p0l975 tmathesonm03p0l975
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2 liter juice costs $2.50. Sam wants to know the cost per kiloleter

Respuesta :

jhemarschool jhemarschool
  • 02-10-2020

Answer:

0.002 is the kiloliter and if you multiply you get 0.005

Step-by-step explanation:

make me brainliest pls :)

Answer Link
asarenana1120
asarenana1120 asarenana1120
  • 02-10-2020

Answer:

$6.25

Step-by-step explanation:

It's $6.25  because 2.50 x 2 = 5.00 so 5.00 = 4 liters and then divide 2.50 by 2, then add that to 5.00 and the answer is $6.25

Answer Link

Otras preguntas

CAN SOMEONE PLEASE GIVE ME THE ANSWER AS SOON AS POSSIBLE!!
Factor 60y-90-20x to identify the equivalent expressions. Choose two answers. A) 5(14y−16−4x) B) 2(30−45−10) C) 5(12y−18−4x) D) 10(6y−9−2x)
On a map of a campground, the distance between the general store and the highway is 5 cm. If 1cm = 500m on a map, what is the actual distance in kilometers betw
please!! I need it quickk I'll give brainlist
Express sin H as a fraction in simplest terms.​
Question is in the image
The gas tank in Feliz's car is 5/6 full. Each time he drives to or from work, he uses 1/12 of a full tank of gas. Which equation represents the number of times
Genes are arranged on a twisted strands called.
what’s The definition of commode
Which ordered pair represents an x-intercept? Please help!!!!