avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

In his backyard, peter is planting rows of tomatoes. To plant a row of tomatoes, peter needs 1 over 3 square feet. There are 10 square feet in peters backyard,
plz help with this word problem
Using Rigid motion, explain in detail, why triangle ABC must be congruent to triangle DEF
Assume that the x components of the blocks' momenta at a certain moment are p1x and p2x. find the x component of the velocity of the center of mass (vcm)x at th
Read the passage below and answer the question. The strife between Odysseus and Achilles, Peleus' son...how once at the gods' lavish feast the captains clashed
The opening where the renal artery and renal vein enter and leave the kidney is called the
A box is at rest on a table. What can you say about the forces acting on the box? The upward( ) and the downward( ) are balanced a.Applied Frictinaol
what is the volume of a box that is 5 m in length, 0.3 dam in width,and 0.07 hm in height
What's the speed of a sound wave through water at 25° Celsius? A. 750 m/s B. 1,500 m/s C. 1,250 m/s D. 1,000 m/s\
If a 0.5 kg pair of running shoes would weigh 11.55 Newton’s on Jupiter, what is the strength of gravity there?