myfeelingsxloool myfeelingsxloool
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help :D....

6th grade math help D class=

Respuesta :

preciadoangelina32
preciadoangelina32 preciadoangelina32
  • 02-06-2020

The unit price of the first one which is a is 8 cents an ounce. The second one is 9 cents an ounce.

What you do is you take your price and divide it by the ounces.

Answer Link
InsertNameHere7575
InsertNameHere7575 InsertNameHere7575
  • 02-06-2020

Question one's answer is 0.08

Question two's answer is 0.09

Answer Link

Otras preguntas

What is the noun clause, That we arrived just then was lucky.
which decimal is least in value 0.511 0.57 0.453 0.582
Can someone check this please
Help please I'm Stuck I need help I will appreciate it
what effect did the proclamation of 1763 have in the colonies?
A glass tabletop is supported by a rectangular pedestal. if the tabletop is 8 inches wider than the pedestal on each side, what is the perimeter of the glass ta
One of the worst effects of media on children is
Which of the following statements is true regarding scientific hypotheses? A.There are no valuable hypotheses. B. A testable hypothesis is valuable only if all
Solve for x: 1 over 4 (2x − 14) = 4. 15 15 over 2 9 11
Which is a better approximation of the square root of20, 4.5 or 4.47