ebonyediva
ebonyediva ebonyediva
  • 03-04-2020
  • Mathematics
contestada

One package of blueberries costs $3.
How many packages of blueberries can
you buy with $12?​

Respuesta :

AvaGreene
AvaGreene AvaGreene
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Because 3×4=12

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-04-2020

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Simply divide 12 dollars into 3 dollars and you should get 4 :D

Answer Link

Otras preguntas

how to simplify (5x²y³)²
Can anyone tell me what a math puzzle is there are five question i have to do Which expression has a value of 36, using only four 4s and any of the following: +
What is the equation for a quadratic equation?
How do you tell if a caterpillar is a boy or girl?
What is the fluid that fills the nucleus called?
Roosevelt's policy of 'speaking softly and carrying a big stick' enabled the U.S. to (A) build a large navy (B) become a world power (C) gain control over Korea
What are at least three things a colony needs to successfully achieve autonomy? democratic form of government capitalistic economic system numerous treaties wit
What is the climate like in the Himalayas, India?
Given scalene triangle DEF, explain how to find locus of points equidistant from DE EF DF using incenter
what is 30% of ( ) equals 60, find the missing number. ALso if possible please provide your strategy for finding this awnser so I can use it in the future, i