soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Gianna has 18 goldfish and 24 turtles. Write this ratio in lowest terms. * What is the lowest term ratio? I also need the original ratio without lowering
Which definition best explains coping strategy? the way a person handles an abusive relationship the thoughts and actions used to deal with changes in life a m
What is6.24 divided by 10
a. The reader feels calm and relaxed. b. The reader feels a sense of urgency and determination. C. The reader feels a sense of remorse and regret. d. The reader
Complete the sentences with que or lo que. 1. (Que/lo que) más le gusta a mi mamá es viajar por el mundo. 2. Yo quiero del helado (que/lo que) tú te estás comie
Which qualities are characteristics of healthy peer relationships? Check all that apply. promotes security and trust conveys mutual respect encourages the shari
what is Mitosis? please explain it to me!
HELP ME WITH 13 AND 14 PLZ
(6r+7)+(13+7r) simplified
PLEASE HELP! I WILL AWARD BRAINLIEST TO SOMEONE THAT GIVES A LEGIT ANSWER! Ex: Odysseus questions what to do when his men are starving? the options are: confli