anyelarosario25 anyelarosario25
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

Harper earned 34.00 babysitting her neighbor. She saved $ 12.50 and spent the rest. How much did Harper spend?

Respuesta :

Saf131
Saf131 Saf131
  • 01-02-2020

Answer:

$21.50

Step-by-step explanation:

34.00 - 12.50

Answer Link
tcasanas54
tcasanas54 tcasanas54
  • 01-02-2020

Answer:$22.50

Step-by-step explanation:34.00 - 12.50

Answer Link

Otras preguntas

[tex]whivh \: of \: the \: following \: is \: an \: example \: word[/tex]which of the following is an example of words ​
Read the passage from The Odyssey - Penelope. Ruses serve my turn to draw the time out—first a close-grained web I had the happy thought to set up weaving on my
If it costs $3.42 for nine bottles of the 2-liter size soda, what is the unit price?
Write a brief explanation of what it means to say that a household is living below the poverty line.
Select all of the descriptions which describe a transformation of the graph of f(x)=x that could result in the graph of g(x) = 2x. A. The graph is translated 2
Can someone win the Electoral College without winning the popular vote?
A French tourist notices a very clear example of French neoclassical ideals while visiting the United States. Which of the following is the tourist looking at?
3/4 divided by 4/3 whats the answer to this problem
Graph the Line y=4x−3
I need the answer now