flamesjack09 flamesjack09
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

:A yogurt costs forty five pence. How many can be bought £3.00" More maths! Please answer this. It would really help.​

Respuesta :

binterrante
binterrante binterrante
  • 02-12-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

3/0.45=6.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Cassie has 15 yards of ribbon to make bows for birthday packages . How many ribbons will she if she wants to use 1/3 yards length of ribbon for each bow?
How does the way the king addresses Lady Macbeth show dramatic irony?
Brad is testing three solutions with litmus paper. after dipping the litmus paper strips in the solutions, he observes two papers turning blue and one turning r
What is the main focus of an argumentative essay? Conclusion Introduction Thesis Claim
What is the likely reason why earth has a layered structure?
what are organic molecules??? plzzzz plzzz plzzzz helppp
Who ends up being the most kinglike man in 'the hobbit'
What is 90 times 90?
Why didn't the united states join the league of nations?
Select the correct inference of the given passage from "The Cask of Amontillado." "Come," I said, with decision, "we will go back; your health is precious. You