gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Which of these contains the most authoritative data on health and wellness?
Solve 6x2 = 12x − 24
The giant "terror birds": were flightless were runners are now extinct all of these
The primary sources of renewable energy in the us are
Which of these items did the united states export in the late 19th century?a. grain?
Select the appropriate steps to allow a trusted site for internet explorer version 8
how do You spell the word that adds the suffix -es to the word scurry
Is transmit suffix tion sion or ic
help! best answer gets brainliest
In general, we see a(n) ______ as a means to an end; we see a(n) ___ as an end to itself