jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Case set a personal goal to drink at least 84 fluid ounces of water each day this week how many cups of water is Casey hoping to drink each day
The SI unit for quantity of radioactive materials is:
The economic system where peaple where colonies supply goods to the mother of the country is called
The 3/5 compromise solve the dispute between A) heavily populated states B) states in the east in the west C) states with and without slavery D) states that
A square garden has side lengths of 8 inches. Jackie makes a rectangular garden with the same area as the square garden .which of these could be the dimensions
a pattern calls for 2 1/4 yards of material and 1 1/4 yards of lining. how much total fabric is needed
Who was the president of Mexico in 1862
2 yard = how many feet
Which is true of Native Americans participation at the Fort Laramie treaty meeting? A) The leaders of the Native American tribes refused to sign the treaty B)T
Please help on the fraction question!