rahalneda
rahalneda rahalneda
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Very easy 8th grade algebra. Answer ASAP please

Very easy 8th grade algebra Answer ASAP please class=

Respuesta :

mperemsky
mperemsky mperemsky
  • 08-01-2019

Answer:

0.50(x+0.25x)

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

An 8-pound bag of apples costs $17.50. What is the unit price?
What is "I have a cat?" in French?
How many solutions are there to the following system of equations? 5x 3y=7 2x-y=2
Which of the following describes a difference between Pachacuti and Huayna Capac? A. Pachacuti was considered a Sapa Inca, while Huayna Capac was not. B. Pachac
Which is not under the direct control of human manipulation? A. natural selection B. DNA engineering C. genetic engineering D. selective breeding
if a substans is a mineral,how could you identify what type of mineral it is?
A woman lifts her 100-N child up one meter and carries her for a distance of 50m tl the childs bedroom . How muchwork does the womando?
Stalin signed a nonaggression pact with Germany because a. he wanted to protect eastern Europe. b. he and Hitler wanted to divide up eastern Europe. c. he hoped
What were the names of Columbus’ ships? A) Nina, Pinta, and Santa Maria B) Nino, Victoria, and Santa Maria C) Victoria, Pinta, and Hispanola D) Nina, Victoria,
Which equation models this problem? Susan paid $36.90 for nine washcloths. What is the unit price, p, per washcloth? a. 36.90p = 9 b. p/9 = 36.90 c. p/36.90 = 9