lupitaserr83
lupitaserr83
03-10-2018
Mathematics
contestada
I need help asap on this please
Respuesta :
jessicauniverse
jessicauniverse
03-10-2018
A. $17.55+ x = $26.91
B. $26.91 - $17.55 = $9.36
X = $9.36
C. The toaster costs $9.36
Answer Link
ksevilla
ksevilla
03-10-2018
a. 26.91 = t + 17.55
b. 26.91 - 17.55 = 9.36 = t, or the price of the toaster
c. kelly bought a toaster that cost $9.36 and a vacuum that cost $17.55. In total, she spent $26.91
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 84+ )
Otras preguntas
A used bookstore sells hardback books and paperback books.A hardback book costs $11, including tax.A paperback book costs $5, including tax.Jamal bought 3 more
Which text would be the best recommendation for Ming? Ming is on the swim team. Ming is looking for nonfiction texts to read to improve his swimming technique t
describe the color white to a blind person
Raphael's Gym has a climbing wall that starts at the gyms basement, 9 feet above the ground level. The wall extends to 21 feet above the ground level. what is t
How is mulhplying intergers Similar to multiplying whole numbers?
Experts suggest that of your time should be spent on the revising phase.25%50%??
Democratic principles definition
There have been many wars in Africa due to the fighting between the different_____.tribes governmentsimmigrants
why did the babylonian god marduk create humans
What happens if i am enrolled in a specialization but not enrolled in the courses coursera?