monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
Sofia's taco truck lets customers choose 3 ingredients from the list below to add to their tacos. How many groups of 3 different ingredients can go on a taco?
Solve.Is the answer 0.
Tate and his family went to the Olive Garden for dinner. Their bill was $68.20 and they plan to leave a 20% tip for their server. Which is the best estimate of
Square ACEG is inscribed in the regular octagon ABCDEFGH as shown. What is the ratio of the area of square ACEG to the area of octagon ABCDEFGH? Express your an
f = 1.8C + 32 what is c The formula F = 1.8C + 32 allows you to find the Fahrenheit (F) temperature for a given Celsius (C) temperature. Solve the equation for
A certain fruit punch requires 2/3 cup of juice concentrate to 3/7 cup of water. to maintain the same taste How many cups of water should be used for each cup o
What would be a good reason to interview a police department's spokesperson about an event? to learn official facts about the event to contrast their story with
My sister and I laughed like hyenas at the clown balancing on a ball. Which noun in the sentence does the underlined participial phrase modify?
3. JH is the geometric mean of which two segments?
Find the area of the blue shaded region in the figure. A) 70 in? B) 290 in 2 C) 360 in? D) 430 in?