SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

Lola is extremely nervous about giving a presentation to her classmates. What could Lola do before her presentation that is MOST likely to help her manage her a
The Communications Decency Act a. imposed a tax on all websites containing obscene material. b. required that individuals be given the opportunity to respond to
Hey Dante! To find the maximum possible area of the corral, we'll use the available 760 feet of fencing. Since one side is already the creek, we only need to fe
The person or organisation responsible for the safe disposal of waste products from site is the: a) Contractor's foreman. b) Site engineer. c) Contractor. d) Se
Do you think NASA was a socially progressive organization in 1961? Why or why not? What Jim Crow etiquette is observed at NASA? How does it change from the begi
HELP PLEASEWhat is the volume of the cylinder?​
If you throw a single die twice, what's the probability of first getting a 3 and then getting another odd number?
Please answer the questions given in the picture.​
9. Separating funnel is used to separate immiscible liquids based on their __________​
ግብረና ምን ማለት ነው በእናታችሁ መልሱለእኝ