zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Are the genes in the daughter cells produced by mitosis the same as or different from the genes in the original cell? Explain how this happens.
how to convert a fraction to a percent???
If an indoor runner develops a headache, feels tired, and has an elevated heart rate, what is the most probable cause A. Dehydration B. Insufficient calories C
the most successful mormon settlements were in what state
Subtract the sum of 71.1 and 3.96 from 112.5
There are many different ways to classify matter, but one way is to use only two categories for all matter. All matter can be classified as either a. liquids o
Missouri was admitted as a "free" state a. True b. False
Conducting research about an occupation, company, or job can increase your employability. Please select the best answer from the choices provided T F
Equation that represents the line that passes through the point (-2,-1) and has a slope of 5
What was the first representative assembly in the English colonies in 1619